logo slaskczyta

Jaworznicka policja obdarowała potrzebującą rodzinę przed świętami

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie zorganizowali zbiórkę pieniędzy, aby wesprzeć samotną matkę z dwójką dzieci. Zebrane środki pozwoliły na zakup żywności, artykułów codziennego użytku oraz świątecznych prezentów.

Przedświąteczna pomoc dla rodziny

Funkcjonariusze z Jaworzna, kierując się empatią i chęcią niesienia pomocy, przeprowadzili koleżeńską zbiórkę pieniężną. Celem akcji było wsparcie samotnej matki, która wychowuje dwójkę dzieci wymagających szczególnej opieki. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na zakup niezbędnych artykułów, w tym żywności i środków higienicznych, a także na świąteczne upominki dla dzieci.

Inicjatywa policjantów miała na celu ulżenie rodzinie w trudnej sytuacji materialnej, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Dzięki zaangażowaniu mundurowych, dzieci otrzymały prezenty, a matka poczucie wsparcia i solidarności.

Trudna sytuacja samotnej matki

Wsparcie trafiło do kobiety, która po rozstaniu z partnerem samodzielnie opiekuje się dwójką dzieci. Sytuację komplikują problemy zdrowotne dzieci, które wymagają stałej, całodobowej opieki. To z kolei uniemożliwia matce podjęcie stałej pracy zarobkowej i samodzielne zapewnienie bytu rodzinie.

Policjanci podkreślają, że ich działania wykraczają poza obowiązki służbowe. Pokazują, że mundur to nie tylko służba, ale także gotowość do pomocy drugiemu człowiekowi w potrzebie, szczególnie w tak ważnym okresie jak Boże Narodzenie.

Empatia i solidarność w policyjnym mundurze

Okres świąteczny to czas, w którym szczególnie uwidacznia się potrzeba wrażliwości i solidarności międzyludzkiej. Jaworznicka policja udowodniła, że funkcjonariusze potrafią otworzyć swoje serca na potrzeby innych, wykazując się postawą godną naśladowania.

Ta inicjatywa jest przykładem tego, jak ważne jest wspieranie osób w trudnej sytuacji życiowej. Pokazuje, że nawet niewielkie gesty mogą przynieść realną pomoc i nadzieję, a policjanci są nie tylko stróżami prawa, ale także ludźmi gotowymi do bezinteresownej pomocy.

Źródło: http://slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/429435,policyjne-serca-na-swieta.html

Comments are closed

Zobacz także: