logo slaskczyta

Międzynarodowy pościg zakończony pod Raciborzem

Dwaj obywatele Czech, którzy ukradli samochód, zostali zatrzymani na Śląsku po transgranicznym pościgu. Mężczyźni będą odpowiadać za swoje czyny zarówno w Polsce, jak i w Czechach.

Przebieg transgranicznego pościgu

Wczoraj, tuż po godzinie 11, polska policja otrzymała informację od czeskich funkcjonariuszy o kradzieży samochodu i ucieczce sprawców w kierunku Polski. Czeskim służbom nie udało się zatrzymać pojazdu przed przekroczeniem granicy, w związku z czym do akcji włączyli się polscy policjanci.

Pościg zakończył się w okolicach Raciborza. Jeden z biorących udział w akcji radiowozów zajechał drogę uciekinierom, zmuszając ich do zjechania na pobocze, gdzie zostali zatrzymani.

Zatrzymanie i procedura

Po zatrzymaniu pojazdu, dwaj mężczyźni, obywatele Czech, zostali aresztowani. Obecnie czekają na przesłuchanie, a służby rozpoczęły procedurę przygotowania zarzutów.

Ze względu na transgraniczny charakter przestępstwa, odpowiedzialność karna zostanie podzielona między oba państwa. Najpierw swoje czynności musi zakończyć polska policja, zanim sprawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności w Czechach.

Podwójna odpowiedzialność karna

Zatrzymani mężczyźni będą odpowiadać w Polsce za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej oraz liczne wykroczenia drogowe, których dopuścili się podczas ucieczki.

Natomiast za samą kradzież samochodu sprawcy odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości w Czechach. Postępowanie w tej sprawie zostanie wszczęte po zakończeniu procedur prawnych w Polsce.

Źródło: https://www.rmf24.pl/regiony/slaskie/news-miedzynarodowy-poscig-zakonczony-na-slasku-zlodzieje-czekaja,nId,8039293

Comments are closed

Zobacz także: